
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X5R |
| Thickness | 0.7 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33898
Ext.Price$0.33898
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33898 | $0.33898 |
| 10 | $0.27254 | $2.72540 |
| 50 | $0.24045 | $12.02250 |
| 100 | $0.21214 | $21.21400 |
| 500 | $0.18847 | $94.23500 |
| 1000 | $0.17790 | $177.90000 |
